Aikataulu juna Helsinki Vaasa, Joensuu, Jyväskylä Turku | Aikataulut | Aikataulu Helsinki Vaasa | VR | Vaasa Jyväskylä Joensuu junat, lähtee, saapuu

Advertisement | mainos

Aikataulu juna Helsinki Vaasa, Jyväskylä, Joensuu, Turku| VR | Turku - Joensuu junat, lähtee, saapuu

VR HELSINKI-VAASA
S IC/ B IC S IC
M-P M-L M-P M-S M-S
Helsinki 6.24 7.24 9.24 10.24
Pasila 6.30 7.30 9.30 10.30
Tikkurila 6.40 7.39 9.40 10.40
Riihimäki / / / /
Hämeenl. / / / /
Toijala / / / /
Tampere 7.56 8.56 10.56 11.56
Tampere 8.00 9.00 11.00 12.00
Parkano / 9.43 / 12.43
Seinäjoki 9.04 10.16 12.04 13.16
Seinäjoki 6.56 9.15 10.28 12.15 13.28
Ylistaro / 9.38 / / /
Isokyrö / 9.50 / / /
Tervajoki 7.29 9.59 10.55 12.42 13.55
Laihia / 10.08 / / /
Vaasa 7.49 10.35 11.15 13.09 14.15
M-P M-S M-P,S
klo 7.04 Hki-Tre IC M-S (Hml 8.11)
klo 9.04 Hki-Tre IC M-S (Hml 10.11)
klo 10.04 Hki-Tre S M-S (Hml 11.11)
VR HELSINKI-VAASA
S S/ IC S IC/ B S
M-S M-S M-S M-S M-S
Helsinki 12.24 13.24 14.24 15.24 16.24
Pasila 12.30 13.30 14.30 15.30 16.30
Tikkurila 12.40 13.40 14.40 15.40 16.40
Riihimäki / / / / /
Hämeenl. / / / / /
Toijala / / / / /
Tampere 13.56 14.56 15.56 16.56 17.56
Tampere 14.00 15.12 16.00 17.00 18.00
Parkano / 16.02 16.35 / 18.42
Seinäjoki 15.04 16.49 17.17 18.04 19.16
Seinäjoki 15.23 M-P,S 17.20 18.15 19.20
Ylistaro / / 18.38 /
Isokyrö / / 18.50 /
Tervajoki 15.50 17.47 18.59 19.47
Laihia / / 19.08 /
Vaasa 16.17 M-P,S 18.07 19.35 20.07
klo 11.40 Hki-Tre H M-S (Hml 13.02)
klo 13.04 Hki-Tre IC M-S (Hml 14.11)
klo 15.04 Hki-Tre IC M-P,S (Hml 16.11)
klo 16.04 Hki-Tre IC M-S (Hml 17.11)
VR HELSINKI-VAASA
S IC/ S S
M-P,S M-S M-To,S
Helsinki 17.24 18.24 20.24
Pasila 17.30 18.30 20.30
Tikkurila 17.40 18.40 20.40
Riihimäki / / /
Hämeenl. / / /
Toijala / / /
Tampere 18.56 19.56 21.56
Tampere 19.00 20.00 22.00
Parkano / / 22.34
Seinäjoki 20.04 21.04 23.08
Seinäjoki 20.08 21.12 23.10
Ylistaro / / /
Isokyrö / / /
Tervajoki 20.35 21.39 23.37
Laihia / / /
Vaasa 20.55 21.59 23.57
P
klo 17.04 Hki-Tre IC M-P,S (Hml 18.11)
klo 18.04 Hki-Tre IC M-S (Hml 19.11)
klo 19.40 Hki-Tre H M-P,S (Hml 21.04)
VR VAASA-HELSINKI
S S S B/ IC S
M-P M-L M-L M-P S
Vaasa 4.55 5.54 6.50 7.20 8.04
Laihia / / / 7.44 /
Tervajoki 5.16 6.15 7.11 7.53 8.25
Isokyrö / / / 8.02 /
Ylistaro / / / 8.14 /
Seinäjoki 5.42 6.41 7.37 8.40 8.51
Seinäjoki 5.45 6.49 7.39 8.53 8.53
Parkano 6.20 7.24 8.14 / /
Tampere 6.54 7.58 8.55 9.58 9.58
Tampere 7.02 8.02 9.02 10.02 10.02
Toijala / / / / /
Hämeenl. / / / / /
Riihimäki / / / / /
Tikkurila 8.20 9.20 10.20 11.20 11.20
Pasila 8.29 9.29 10.29 11.29 11.29
Helsinki 8.35 9.35 10.35 11.35 11.35
M-L M-S

Tre-Hki klo 7.07 M-S, klo 8.07 M-L,
klo 9.07, 10.07 M-S
VR VAASA-HELSINKI 6/10
B/ IC P/ S S/ S S IC
M-P M-P,S P,S M-To M-S
Vaasa 16.20 17.04 18.30 19.34
Laihia 16.44 / / /
Tervajoki 16.53 17.25 18.51 20.03
Isokyrö 17.02 / /
Ylistaro 17.14 / /
Seinäjoki 17.40 17.58 19.17 20.45
Seinäjoki 17.53 18.10 19.34 20.53
Parkano / 18.58 20.14 /
Tampere 18.58 19.50 20.55 21.58
Tampere 19.02 20.02 21.02 22.02
Toijala / / / /
Hämeenl. / / / /
Riihimäki / / / /
Riihimäki / / / /
Tikkurila 20.20 21.20 22.20 23.20
Pasila 20.29 21.29 22.29 23.29
Helsinki 20.35 21.35 22.35 23.35
M-S P,S
Tre-Hki klo 19.37 M-S, 20.07 M-S,
21.07, 22.37 M-S
VR VAASA-JYVÄSKYLÄ-JOENSUU 7/10

IC/ H S H/ IC S/ H S/ H
M-S M-S M-S M-P,S P,S
Vaasa 9.40 18.30
Laihia / /
Tervajoki 10.01 18.51
Isokyrö / /
Ylistaro / /
Seinäjoki 10.27 19.17
Seinäjoki 10.34 19.41
Haapamäki 12.17 21.21
Keuruu 12.32 21.36
Jyväskylä 13.22 22.26
Jyväskylä 10.39 16.44 18.38
Pieksämäk 11.25 17.30 19.25
Pieksämäk 11.42 18.17 19.38
Varkaus 12.19 18.54 20.15
Joensuu 13.53 20.28 21.49

klo 18.17 Pieksämäki-Joensuu L
klo 19.41 Seinäjoki-Jyväskylä M-P,S

VR JOENSUU-JYVÄSKYLÄ-VAASA 8/10

H/ B H/ IC H/ IC H/ IC H/ S
M-L M-S M-S M-S M-S
Joensuu 7.00 15.50
Varkaus 8.37 17.27
Pieksämäki 9.12 18.02
Pieksämäki 9.23 15.27 18.16 20.35
Jyväskylä 10.13 16.13 19.09 21.23
Jyväskylä 6.00 16.25
Keuruu 6.51 17.17
Haapamäki 7.06 17.41
Seinäjoki 8.45 M-S 19.13
Seinäjoki 9.15 10.28 19.20 20.08 21.12
Ylistaro 9.38 / / /
Isokyrö 9.50 / / /
Tervajoki 9.59 10.55 19.47 20.35 21.39
Laihia 10.08 / / /
Vaasa 10.35 11.15 20.07 20.55 21.59
M-P

klo 20.08 Sjk-Vs M-P,S
klo 21.12 Sjk-Vs P
VR TURKU-JYVÄSKYLÄ-JOENSUU 9/10
IC/ H IC/ S IC/ H IC IC/ H
M-P M-S M-S P,S M-P,S
Turku sat. 8.10
Turku 7.00 9.05 13.05 15.05
Tampere 8.42 10.47 14.47 16.47
Tampere 9.05 12.05 15.05 17.05
Jyväskylä 10.35 13.35 16.40 18.35
Pieksäm. 11.25 14.25 17.30 19.25
Pieksäm. 11.42 18.17 19.38
Varkaus 12.17 18.54 20.15
Joensuu 13.53 20.28 21.49
M-S L
IC/ IC S IC IC IC/ IC
M-S S P,S M-S M-S
Turku sat. 19.45 20.20
Turku 16.05 18.05 20.05 21.25
Tampere 17.47 19.47 21.47 23.22
Tampere 18.05 19.13 21.05 23.59
Jyväskylä 19.43 20.52 22.35 1.40
Pieksäm. 21.35 M-S S
Pieksäm
Joensuu
VR JOENSUU-JYVÄSKYLÄ-TURKU 10/10
IC S IC IC H/ IC
M-S M-P M-L M-S M-S
Joensuu 7.00
Pieksäm. 6.30 9.23
Jyväsk. 5.25 6.20 7.16 10.13
Tampere 6.50 7.50 8.50 11.50
Tampere 5.56 9.11 12.11
Turku 7.50 10.50 13.55
Turku sat. 8.09
klo 6.30 Pmk-Tre M-L
IC IC S/ IC H/ IC S
M-S M-S M-S M-S S
Joensuu 15.50
Varkaus 17.27
Pieksäm. 12.23 15.27 18.16 20.35
Jyväskylä 13.13 16.17 19.20 21.26
Tampere 14.50 17.50 20.54 22.54
Tampere 15.11 16.06 18.11 21.11
Turku 16.55 17.50 19.55 22.50
Turku sat. 18.11 20.07
klo 15.11 klo 21.11
Tre-Tku P-S Tre-Tku M-P,S


Advertisement | mainos



Aikataulu, Juna, Helsinki - Vaasa. Vaasa - Jyväskylä - Joensuu. Turku - Jyväskylä - Joensuu. Juna-aikataulu Helsinki Vaasa, Vaasa Jyväskylä ja Turku Joensuu. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Joensuu, Vaasa ja Turku. Juna-aikataulu Joensuu. Allegro. Juna Helsingistä Vaasaan.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 25.11.2017 11:20:54

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆
 
Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri
iHerb alennuskoodi




Laskurit, muuntimet, ilmaiset ohjelmat ja sovellukset, työ ja vapaa-aika ● tänään on 25. marraskuuta 2017 | Reittisuunnittelija Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija
Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Hotellihaku, hae hotelleja | Hotelli
Uutiset Alueuutiset Asuntojen hinnat - hintalaskuri Valuuttalaskuri Valuuttamuunnin Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Lapsilisät 2017 - Lapsilisä 2017 Asumistuen maksupäivät 2017 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2017 - Eläke 2017 Opintotuen maksupäivät 2017 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee D-vitamiini Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Stevia Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2017 - Yle vero 2017

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Bensa vs Diesel auto Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lotto, voitonjako | Jokeri, voitonjako Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Painoineksi - Painoindeksilaskuri Palkkalaskuri 2017 - palkat 2017 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Valuuttakurssit - Valuutat Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Tullilaskuri - maahantuonti Tuulivoimalaskuri Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Sananlasku Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Ruotsin kartta Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Android-opas, android Alennuskoodi ● Vitamiinit kotiin Opettele liput ja maat RGB Värikoodit Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Sää, sääkartta, sääennustus, sää tänään Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV-ohjelmaopas, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Liikennemerkit, liikennemerkkejä Aakkoset, opettele aakkoset Lapsilisien maksupäivät 2017 | Lapsilisän määrä 2017 | Lapsilisälaskuri Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely.

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! Lapsilisä 2017

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas

 






Aikataulu | Juna | Helsinki | Vaasa | Jyväskylä | Joensuu | Turku | Aikataulut | VR | junat | lähtee | saapuu | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Pasila | Tikkurila | Riihimäki | Hämeelinna | Toijala | Tampere | Parkano | Seinäjoki | Ylistaro | Isokyrö | Tervajoki | Laihia | Allegro | Bussi