Pesäpallo | Pesäpallon tulokset 2017 | Superpesis | Pesäpallouutiset | Pesäpallouutisia | Urheilu-uutiset | Urheilu-uutisia

Advertisement | mainos

Superpesis, tulokset 2017. Pesäpallo, sijoitukset ja pisteet 2017. Pesäpallouutisia 2017. Pesäpallotulokset 2017.

MIESTEN SUPERPESIS
Kouvola 5 4 1 0 0 40- 14 14
Joensuu 7 3 1 2 1 65- 32 13
Vimpeli 4 3 1 0 0 51- 15 11
Sotkamo 4 3 1 0 0 40- 12 11
Seinäjoki 4 1 2 0 1 31- 37 7
Koskenkorva 5 1 1 1 2 23- 27 6
Raahe 5 1 1 0 3 19- 43 5
Imatra 5 0 2 1 2 32- 61 5
Kitee 3 1 0 1 1 26- 14 4
Alajärvi 6 1 0 1 4 29- 43 4
Kankaanpää 5 0 2 0 3 13- 37 4
Hyvinkää 4 1 0 0 3 24- 29 3
Kempele 3 0 1 0 2 8- 25 2
Oulu 4 0 0 2 2 27- 39 2

25.5. Kouvola - Raahe 16.00
Kankaanpää - Alajärvi 17.00
Koskenkorva - Oulu 17.00



Lisää otteluita ja tilastot >>>>

MIESTEN SUPERPESIS

26.5. Vimpeli - Imatra 18.00
Kitee - Hyvinkää 18.00

27.5. Sotkamo - Seinäjoki 16.00
Pelataan Tampereella
Oulu - Hyvinkää 17.00

28.5. Raahe - Imatra 15.00
Kouvola - Vimpeli 16.00
Joensuu - Kempele 17.00
Kankaanpää - Sotkamo 17.00
Koskenkorva - Kitee 17.00

30.5. Imatra - Alajärvi 18.00
Kempele - Kankaanpää 18.00
Seinäjoki - Raahe 18.00
Sotkamo - Kouvola 18.00
Pelataan Helsingissä
Vimpeli - Koskenkorva 18.00

31.5. Hyvinkää - Joensuu 18.00

MIEHET SUPERPESIS * LYÖDYT

1 Aleksi Rautiainen Joensuu 1+19=20
2 Janne Mäkelä Vimpeli 2+17=19
3 J-P Vainionpää Seinäjoki 1+15=16
4 Juha Niemi Joensuu 0+15=15
5 Ville Kero Hyvinkää 1+12=13
6 Juha Korhonen Kouvola 0+13=13
7 Jere Dahlström Koskenkorva 1+10=11
8 Lauri Rönkkö Imatra 0+11=11
9 Roope Korhonen Sotkamo 0+ 9= 9
10 Sami Mikkolanaho Alajärvi 0+ 9= 9
11 Joni Tervo Kitee 0+ 8= 8
12 Marko Pelkonen Oulu 0+ 8= 8
Toni Kohonen Sotkamo 0+ 8= 8
14 Mikko Kemppainen Joensuu 1+ 6= 7
15 Eino Järvelä Raahe 0+ 7= 7
Ville Liukku Imatra 0+ 7= 7
17 Matias Rinta-aho Vimpeli 1+ 5= 6
18 Kosti Rautiainen Sotkamo 0+ 6= 6
19 Tommi Päivinen Imatra 0+ 6= 6
20 Rami Mäkinen Alajärvi 1+ 4= 5


MIEHET SUPERPESIS * TUODUT

1 Jere Vikström Sotkamo 13
Tuomas Jussila Joensuu 13
3 Juuso Lattu Imatra 11
4 Teemu Nurmio Kouvola 10
Miikka Matikka Imatra 10
6 Niko Korhonen Sotkamo 8
Teemu Isoketo Vimpeli 8
Tommi Mäentausta Kouvola 8
Topi Kosonen Raahe 8
Lauri Kivinen Joensuu 8
Mikko Kemppainen Joensuu 8
Timo Kallio Joensuu 8
13 Tapani Piri Oulu 7
Jere Saukko Vimpeli 7
Olli Heikkala Vimpeli 7
Henri Puputti Vimpeli 7
17 Antti Korhonen Oulu 6
Tuomas Raunio Seinäjoki 6
Niilo Piiponniemi Sotkamo 6
Janne Mäkelä Vimpeli 6


MIEHET SUPERPESIS * KÄRKILYÖNNIT

1 Tuomas Jussila Joensuu 42
2 Lauri Kivinen Joensuu 37
3 Aleksi Rautiainen Joensuu 33
4 Henri Pulkkinen Kankaanpää 31
5 J-P Vainionpää Seinäjoki 30
Mikko Kemppainen Joensuu 30
Aki Orava Alajärvi 30
Lauri Kaartokallio Imatra 30
9 Timo Kallio Joensuu 29
10 Juuso Lattu Imatra 28
11 Teemu Nurmio Kouvola 27
Tuomas Raunio Seinäjoki 27
13 Janne Mäkelä Vimpeli 26
Rami Mäkinen Alajärvi 26
Miikka Matikka Imatra 26
16 Toni Kohonen Sotkamo 25
Antti Korhonen Oulu 25
Jouni Itävalo Kankaanpää 25
19 Lauri Rönkkö Imatra 24
Sasu Iivarinen Alajärvi 24


NAISTEN SUPERPESIS 1/5

Pori 6 4 1 1 0 75- 28 15
Tampere 5 2 2 1 0 28- 15 11
Rauma 5 2 1 1 1 22- 14 9
Lapua 2 2 0 0 0 24- 4 6
Lappeenranta 4 1 1 0 2 20- 27 5
Oulu 3 0 2 1 0 23- 28 5
Kempele 3 0 1 1 1 9- 24 3
Seinäjoki 3 0 1 0 2 11- 21 2
Kajaani 2 0 0 1 1 9- 16 1
Jyväskylä 3 0 0 1 2 7- 23 1
Lappajärvi 4 0 0 1 3 12- 40 1

25.5. Kempele - Lapua 14.00
Seinäjoki - Lappajärvi 17.00
Oulu - Lappeenranta 17.00





Lisää otteluita ja tilastot >>>>

NAISTEN SUPERPESIS 2/5

27.5. Tampere - Oulu 12.00
Seinäjoki - Rauma 15.00
Lappeenranta - Kempele 17.00

28.5. Lappajärvi - Kajaani 15.00
Jyväskylä - Kempele 16.00
Lapua - Pori 16.00

29.5. Rauma - Kajaani 12.00

31.5. Lapua - Oulu 18.00
Tampere - Lappajärvi 18.00
Lappeenranta - Jyväskylä 18.00
Pori - Rauma 18.00

1.6. Kajaani - Seinäjoki 18.00

4.6. Jyväskylä - Lappajärvi 18.00




NAISET SUPERPESIS * LYÖDYT 3/5

1 Susanna Puisto Pori 2+21=23
2 Aino-Kaisa ManterePori 0+18=18
3 Susanne Ojaniemi Pori 2+ 9=11
4 Anna Hellsten Lappeenrant 1+ 7= 8
5 Janette Lepistö Lapua 0+ 8= 8
6 Saija-Maria Saari Lapua 0+ 7= 7
7 Jatta Vuorinen Tampere 0+ 7= 7
8 Anna Hemmilä Oulu 2+ 4= 6
9 Kirsi Ala-Lipasti Tampere 0+ 6= 6
10 Henna Suominen Rauma 0+ 5= 5
11 Piritta Kärnä Lappajärvi 0+ 5= 5
12 Senni Sallinen Tampere 0+ 5= 5
13 Emilia Linna Oulu 1+ 3= 4
Juulia Salonen Oulu 1+ 3= 4
15 Siri Eskola Oulu 0+ 4= 4
16 Enni Kylä-Kause Rauma 0+ 4= 4
17 Meea Lehtinen Pori 0+ 4= 4
Milla Jakonen Pori 0+ 4= 4
Riika Räsänen Pori 0+ 4= 4
20 Emmi Viitala Lapua 1+ 2= 3


NAISET SUPERPESIS * TUODUT 4/5

1 Venla Rapila Pori 15
2 Henna Juka Pori 14
3 Susanne Ojaniemi Pori 12
4 Mira Kolehmainen Tampere 9
5 Laura Jokinen Rauma 6
Eeva Mäki-Maukola Rauma 6
Henna Peltokangas Tampere 6
Susanna Puisto Pori 6
9 Niina Keppo Lapua 5
Ella Korpela Oulu 5
Oona Liimatainen Pori 5
Milla Jakonen Pori 5
13 Neea Mikkola Lapua 4
Emmi Viitala Lapua 4
Emilia Linna Oulu 4
Janina Männikkö Lappajärvi 4
Milla Lindström Pori 4
Jannika Lillunen Lappajärvi 4
Laura Toikkanen Rauma 4
Anniina Kiviharju Tampere 4


NAISET SUPERPESIS * KÄRKILYÖNNIT 5/5

1 Susanne Ojaniemi Pori 40
2 Susanna Puisto Pori 39
3 Venla Rapila Pori 35
4 Aino-Kaisa Mantere Pori 34
5 Henna Juka Pori 31
6 Enni Kylä-Kause Rauma 29
7 Eeva Mäki-Maukola Rauma 25
Mira Kolehmainen Tampere 25
9 Kaisa-Maija RosvallRauma 24
10 Henna Peltokangas Tampere 20
11 Milla Jakonen Pori 19
Meea Lehtinen Pori 19
Anniina Kiviharju Tampere 19
Essi Kylli Kempele 19
15 Kirsi Ala-Lipasti Tampere 18
Roosa Törmänen Oulu 18
17 Anna Hemmilä Oulu 17
Emilia Linna Oulu 17
Laura Jokinen Rauma 17
20 Jatta Vuorinen Tampere 16


MIESTEN YKKÖSPESIS 1/5

Hamina 3 3 0 0 0 30- 13 9
Pöytyä 3 2 0 1 0 31- 27 7
Siilinjärvi 2 2 0 0 0 18- 4 6
Kuopio 3 0 3 0 0 34- 27 6
Jyväskylä 3 1 1 0 1 42- 20 5
Muhos 3 1 1 0 1 29- 27 5
Ylivieska 4 1 0 2 1 14- 30 5
Ulvila 3 1 0 1 1 20- 22 4
Vähäkyrö 4 0 1 1 2 26- 37 3
Lievestuore 3 0 1 0 2 15- 30 2
Tampere 2 0 0 1 1 7- 16 1
Lohi 3 0 0 0 3 13- 26 0

25.5. Lievestuore - Ulvila 14.00
Muhos - Kuopio 15.00
Pöytyä - Hamina 16.00
Siilinjärvi - Jyväskylä 17.00



Lisää otteluita ja tilastot >>>>

MIESTEN YKKÖSPESIS 2/5

26.5. Tampere - Lohi 18.00

27.5. Hamina - Jyväskylä 15.00
Lievestuore - Siilinjärvi 17.00

28.5. Ulvila - Pöytyä 16.00
Kuopio - Lohi 17.00
Ylivieska - Tampere 17.00
Muhos - Vähäkyrö Tyrn. 17.00

30.5. Jyväskylä - Ulvila 18.00

31.5. Hamina - Siilinjärvi 18.00
Kuopio - Ylivieska 18.00
Pöytyä - Lievestuore 18.00

1.6. Lohi - Muhos 18.00





MIEHET YKKÖSPESIS * LYÖDYT 3/5

1 Marlo Jaakkola Pöytyä 0+12=12
2 Pasi Rajala Jyväskylä 0+11=11
3 Olli Kiiveri Lievestuore 0+ 9= 9
4 Kimmo Lukkari Siilinjärvi 1+ 7= 8
Ville Aalto Hamina 1+ 7= 8
6 Vesa Pöytäkangas Muhos 0+ 8= 8
7 Miikka Riikonen Pöytyä 0+ 7= 7
Juha Leskinen Hamina 0+ 7= 7
Mikko Talvitie Ulvila 0+ 7= 7
10 Jarmo Viittanen Muhos 0+ 6= 6
11 Juha Toikka Hamina 0+ 6= 6
Kalle Virolainen Jyväskylä 0+ 6= 6
13 Teemu Nivala Ylivieska 0+ 6= 6
Patrik Wahlsten Vähäkyrö 0+ 6= 6
15 Roope Haapsalo Kuopio 0+ 5= 5
Akseli Saukkola Lohi 0+ 5= 5
17 Petri Kulmala Ulvila 0+ 5= 5
18 Juho Keinänen Kuopio 1+ 3= 4
19 Mika Joensuu Vähäkyrö 1+ 3= 4
20 Lassi Vuorela Kuopio 0+ 4= 4


MIEHET YKKÖSPESIS * TUODUT 4/5

1 Mikko Pauna Pöytyä 10
Simo Vainikainen Kuopio 10
Teemu Rouhiainen Jyväskylä 10
4 Niko Julin Pöytyä 9
Niko Asunmaa Kuopio 9
6 Konsta Hyötyläinen Jyväskylä 8
Jani Ahonen Hamina 8
8 Jukka-Pekka PellikkMuhos 7
Jari Ojanen Vähäkyrö 7
10 Roni Wahl Pöytyä 6
Mattias Kitola Ulvila 6
Ilkka Ylitalo Jyväskylä 6
Iiro Nokkala Jyväskylä 6
14 Antti Tolonen Siilinjärvi 5
Santeri Löppönen Hamina 5
Joona Mäkelä Hamina 5
Pasi Rajala Jyväskylä 5
18 Juha Toikka Hamina 4
Teemu Kenkkilä Lievestuore 4
Aleksi Ahola Jyväskylä 4


MIEHET YKKÖSPESIS * KÄRKILYÖNNIT 5/5

1 Konsta Hyötyläinen Jyväskylä 26
2 Pasi Rajala Jyväskylä 23
3 Jaakko Erkkilä Vähäkyrö 22
4 Teemu Rouhiainen Jyväskylä 21
Simo Vainikainen Kuopio 21
6 J-P Maunuksela Tampere 20
Roni Wahl Pöytyä 20
8 Timo Torppa Ylivieska 19
9 Juha Toikka Hamina 18
Alex Leinonen Lievestuore 18
Mikko Pauna Pöytyä 18
12 Vesa Pöytäkangas Muhos 17
Iiro Nokkala Jyväskylä 17
14 Ville Pietinen Kuopio 16
Henri Heikkilä Hamina 16
16 Miikka Riikonen Pöytyä 15
Tuomas Määttälä Muhos 15
Ville Takala Ylivieska 15
Riku Rytkönen Lohi 15
20 Marlo Jaakkola Pöytyä 14


NAISTEN YKKÖSPESIS 1/4

Jalasjärvi 5 2 3 0 0 61- 42 12
Hyvinkää 3 3 0 0 0 41- 11 9
Pori 3 1 1 0 1 27- 25 5
Rauma 3 0 2 1 0 27- 13 5
Kankaanpää 2 1 0 1 0 12- 8 4
Ylivieska 3 1 0 1 1 22- 19 4
Nurmo 3 0 1 2 0 20- 23 4
Hämeenlinna 3 0 1 1 1 19- 23 3
Mynämäki 4 0 1 1 2 20- 35 3
Vaasa 3 0 1 1 1 16- 32 3
Roihu 3 0 1 1 1 17- 34 3
Tyrnävä 3 0 0 1 2 26- 43 1

27.5. Roihu - Vaasa 16.00
Tyrnävä - Hyvinkää 16.00
Ylivieska - Mynämäki 16.00
Rauma - Pori 17.00
Hämeenlinna - Nurmo 17.00
Kankaanpää - Jalasjärvi 17.00



NAISET YKKÖSPESIS * LYÖDYT 2/4

1 Taru Finnilä Jalasjärvi 0+18=18
2 Laura Hauta Hyvinkää 1+11=12
3 Titta Siilin Hyvinkää 1+10=11
4 Kaisa Lindberg Jalasjärvi 1+10=11
5 Oona Rantomaa Mynämäki 1+ 6= 7
6 Janika Lipsula Rauma 0+ 7= 7
7 Pinja Arbelius Pori 0+ 7= 7
8 Nea Linden Tyrnävä 1+ 5= 6
9 Erika Haapalehto Roihu 0+ 6= 6
10 Emmi Peltola Nurmo 1+ 4= 5
11 Anni Isoniemi Jalasjärvi 1+ 4= 5
Roosa Pakkala Jalasjärvi 1+ 4= 5
13 Sara Kinnunen Ylivieska 0+ 5= 5
14 Anni Laakso Nurmo 0+ 5= 5
I-M Mantila Pori 0+ 5= 5
Mari Koskinen Hämeenlinna 0+ 5= 5
Satu Sillanpää Vaasa 0+ 5= 5
18 Jenni Latvala Jalasjärvi 1+ 3= 4
19 Noora Viitasalo Kankaanpää 0+ 4= 4
Tinja Töyrylä Rauma 0+ 4= 4


NAISET YKKÖSPESIS * TUODUT 3/4

1 Roosa Pakkala Jalasjärvi 10
2 Kaisa Lindberg Jalasjärvi 9
3 Kati Tanhua Rauma 8
4 Jenni Rajala Jalasjärvi 7
Mikaela PihlajamäkiJalasjärvi 7
6 Tiina Andreasen Rauma 6
Nea Linden Tyrnävä 6
Reetta Aralinna Nurmo 6
Titta Siilin Hyvinkää 6
10 Eveliina Tuominen Pori 5
Susanna Ojala Jalasjärvi 5
Emmi Hytönen Hyvinkää 5
Elina Wallenius Roihu 5
Petra Jokivalli Hyvinkää 5
Henna Karhula Tyrnävä 5
Henni Kauppinen Hyvinkää 5
Roosa Luoma Mynämäki 5
Eveliina Rantonen Ylivieska 5
Henna Nurmi Mynämäki 5
20 Sanni Männistö Kankaanpää 4


NAISET YKKÖSPESIS * KÄRKILYÖNNIT 4/4

1 Kaisa Lindberg Jalasjärvi 27
Jennina Ojala Jalasjärvi 27
3 Roosa Pakkala Jalasjärvi 24
Iida Seppälä Jalasjärvi 24
Maria Kitola Mynämäki 24
6 Taru Finnilä Jalasjärvi 23
7 Nea Linden Tyrnävä 20
Elina Wallenius Roihu 20
9 Henna Nurmi Mynämäki 18
10 Laura Hauta Hyvinkää 17
Titta Siilin Hyvinkää 17
Oona Rantomaa Mynämäki 17
Emmi Peltola Nurmo 17
Jenni Latvala Jalasjärvi 17
Lotta Lax Pori 17
Jenni Rajala Jalasjärvi 17
Henna Vistinmäki Jalasjärvi 17
Salla Vertanen Roihu 17
19 Tiina Andreasen Rauma 16
Lotta Vahvelainen Hyvinkää 16


MIESTEN SUOMENSARJA POHJOISLOHKO 1/4

Ii 2 1 1 0 0 21- 11 5
Simo 3 1 0 1 1 14- 35 4
Suomussalmi 3 0 2 0 1 11- 36 4
Kannus 1 1 0 0 0 27- 1 3
Sotkamo 1 1 0 0 0 27- 1 3
Oulu 1 1 0 0 0 10- 5 3
Kempele 2 0 0 1 1 13- 17 1
Rovaniemi 1 0 0 0 1 5- 10 0
Raahe 2 0 0 0 2 3- 15 0

27.5. Kempele - Suomussalmi 13.00
Rovaniemi - Raahe 15.00
Simo - Kannus 16.00

28.5. Oulu - Suomussalmi 13.00
Rovaniemi - Kannus 15.00
Simo - Raahe 16.00

29.5. Oulu - Sotkamo 18.00

31.5. Kempele - Raahe 18.00

MIESTEN SUOMENSARJA ITÄLOHKO 2/4

Kuopio 4 2 1 0 1 45- 24 8
Juva 4 2 1 0 1 35- 30 8
Joensuu 3 2 0 0 1 38- 18 6
Kouvola 3 1 1 1 0 30- 17 6
Lahti 2 1 0 0 1 17- 16 3
Kitee 3 1 0 0 2 22- 41 3
Valo 4 0 1 0 3 35- 56 2
Varkaus 3 0 0 1 2 18- 38 1

27.5. Joensuu - Lahti 16.00

28.5. Juva - Valo 16.00
Varkaus - Lahti 16.00

31.5. Kouvola - Lahti 18.00

1.6. Joensuu - Varkaus 18.00

7.6. Varkaus - Juva 18.00
Joensuu - Kitee 18.00


MIESTEN SUOMENSARJA ETELÄLOHKO 3/4

Jokioinen 3 2 0 0 1 31- 23 6
Riihimäki 3 1 1 1 0 43- 18 6
Turku 3 1 1 1 0 29- 30 6
Loimaa 3 0 3 0 0 35- 36 6
Järvenpää 3 1 0 1 1 58- 37 4
Eurajoki 3 1 0 1 1 19- 21 4
Hyvinkää 3 0 1 0 2 24- 54 2
PunaMustat 3 0 0 1 2 25- 45 1

27.5. Hyvinkää - PunaMustat 13.00
Riihimäki - Järvenpää 15.00
Jokioinen - Turku 16.00

28.5. Loimaa - Eurajoki 16.00

31.5. Turku - Eurajoki 18.00

7.6. PunaMustat - Järvenpää 18.00
Riihimäki - Hyvinkää 18.00
Loimaa - Jokioinen 18.00


MIESTEN SUOMENSARJA LÄNSILOHKO 4/4

Veteli 3 2 1 0 0 32- 9 8
Ylistaro 3 2 0 0 1 30- 30 6
Koskenkorva 4 2 0 0 2 26- 34 6
Alavus 3 1 1 0 1 25- 11 5
Seinäjoki 3 1 1 0 1 34- 21 5
Vimpeli 2 1 0 1 0 24- 7 4
Haapajärvi 3 0 0 0 3 8- 28 0
Kannus2 3 0 0 0 3 7- 46 0

27.5. Alavus - Kannus2 14.00
Ylistaro - Veteli 15.00
Vimpeli - Haapajärvi 16.00

7.6. Koskenkorva - Ylistaro 18.00
Vimpeli - Seinäjoki 18.00
Veteli - Kannus2 18.00

10.6. Veteli - Seinäjoki 15.00
Haapajärvi - Ylistaro 15.00



POIKIEN SUPERPESIS LOHKOT A/B 1/4
Kouvola 4 4 0 0 0 64- 16 12
Hyvinkää 3 3 0 0 0 48- 14 9
Jyväskylä 3 1 0 1 1 22- 30 4
Kankaanpää 3 0 1 0 2 14- 33 2
Seinäjoki 4 0 1 0 3 24- 51 2
Koskenkorva 3 0 0 0 3 19- 47 0
Sotkamo 2 2 0 0 0 29- 9 6
Vimpeli 2 1 0 0 1 13- 17 3
LippoPes 2 1 0 0 1 10- 19 3
Kitee 1 0 0 0 1 4- 7 0
Kempele 1 0 0 0 1 3- 7 0

25.5. Sotkamo - Kempele 14.00

26.5. Koskenkorva - Seinäjoki 18.00

29.5. Hyvinkää - Jyväskylä 18.00
Kempele - Kitee 18.00

31.5. LippoPes - Sotkamo 18.00

2.6. Jyväskylä - Kouvola 18.00

TYTTÖJEN SUPERPESIS 2/4

LOHKO A
Hyvinkää 4 3 1 0 0 94- 15 11
Hämeenlinna 4 3 0 0 1 43- 22 9
Hamina 5 3 0 0 2 37- 50 9
Jyväskylä 3 2 0 0 1 32- 19 6
Roihu 4 1 1 1 1 33- 44 6
Pöytyä 3 1 0 0 2 14- 32 3
Kuusankoski 4 0 0 1 3 7- 39 1
Hyvinkää2 3 0 0 0 3 10- 49 0

LOHKO B
Kankaanpää 5 4 0 0 1 74- 19 12
Hämeenkyrö 3 3 0 0 0 68- 8 9
Pori 3 3 0 0 0 59- 5 9
Rauma 3 2 0 0 1 52- 6 6
Pori2 5 1 1 0 3 42- 57 5
Nurmo2 3 1 0 0 2 22- 51 3
Rauma2 4 0 0 1 3 13- 98 1
Seinäjoki2 4 0 0 0 4 14-100 0

Lohkot C ja D >>>>

TYTTÖJEN SUPERPESIS 3/4

LOHKO C
Vimpeli 4 2 2 0 0 88- 41 10
Seinäjoki 2 2 0 0 0 25- 12 6
Vähäkyrö 2 1 0 1 0 28- 21 4
Lapua 2 1 0 0 1 22- 15 3
Nurmo 2 1 0 0 1 25- 19 3
Haapajärvi 2 1 0 0 1 18- 45 3
Oulainen 3 0 0 0 3 12- 35 0
Ylihärmä 3 0 0 0 3 10- 40 0
LOHKO D
Oulu 5 4 0 1 0 107- 26 13
Tyrnävä 5 3 1 0 1 90- 26 11
Kempele 4 3 1 0 0 76- 15 11
Kajaani 3 1 0 0 2 19- 38 3
Kempele2 4 0 1 0 3 20-109 2
Joensuu 3 0 0 1 2 23- 41 1
Siilinjärvi 2 0 0 0 2 3- 30 0
Kiiminki 2 0 0 0 2 6- 59 0


Tulevat ottelut >>>>

TYTTÖJEN SUPERPESIS 4/4

25.5. Hyvinkää - Jyväskylä 15.00
Nurmo - Vähäkyrö 18.00

26.5. Hämeenlinna - Hyvinkää2 18.00
Joensuu - Siilinjärvi 18.00
Jyväskylä - Pöytyä 18.00
Oulainen - Ylihärmä 18.00
Rauma - Nurmo2 18.00
Seinäjoki2 - Pori 18.00

28.5. Kiiminki - Siilinjärvi 12.30
Hämeenkyrö - Rauma 13.00

29.5. Lapua - Seinäjoki 18.00
Pori - Kankaanpää 18.00







NAISTEN SUOMENSARJA POHJOISLOHKO 1/4

Joensuu 3 1 1 1 0 35- 20 6
Oulu 3 1 1 1 0 35- 27 6
Siilinjärvi 3 0 2 1 0 35- 22 5
Muhos 3 1 0 1 1 31- 23 4
Kempele 2 0 2 0 0 16- 12 4
Oulunsalo 3 0 1 2 0 24- 33 4
Kajaani 1 0 0 1 0 5- 10 1
Kuopio 2 0 0 0 2 7- 41 0

25.5. Kuopio - Kajaani 18.00

27.5. Kajaani - Joensuu 13.00
Siilinjärvi - Kuopio 17.00

28.5. Oulu - Kempele 17.00

6.6. Oulu - Muhos 18.00

7.6. Oulunsalo - Kempele 18.00
Kajaani - Siilinjärvi 18.00
Kuopio - Joensuu 18.00

NAISTEN SUOMENSARJA LOUNAISLOHKO 2/4

Pöytyä 4 3 1 0 0 71- 14 11
Jyväskylä 3 3 0 0 0 45- 18 9
Hämeenkyrö2 3 2 0 0 1 43- 24 6
Loimaa 4 1 1 0 2 53- 53 5
Rauma 3 1 0 1 1 40- 49 4
Laitila 3 1 0 0 2 32- 41 3
Ruovesi 4 0 1 0 3 26- 65 2
Kankaanpää 1 0 0 0 1 8- 13 0
Hämeenkyrö 3 0 0 0 3 19- 60 0

27.5. Ruovesi - Laitila 14.00

2.6. Hämeenkyrö2 - Kankaanpää 18.00

7.6. Jyväskylä - Hämeenkyrö2 18.00
Kankaanpää - Hämeenkyrö 18.00
Rauma - Laitila 18.00

8.6. Rauma - Hämeenkyrö2 18.00



NAISTEN SUOMENSARJA ETELÄLOHKO 3/4

Hamina 3 3 0 0 0 65- 16 9
Kuusankoski 4 2 1 0 1 47- 25 8
Hyvinkää 4 2 1 0 1 56- 55 8
Lappeenranta 3 2 0 1 0 43- 13 7
Hämeenlinna 2 2 0 0 0 33- 10 6
Roihu 3 1 0 0 2 19- 20 3
Espoo 4 0 1 1 2 27- 56 3
Hyvinkää2 3 0 1 0 2 12- 40 2
Janakkala 3 0 0 0 3 13- 40 0
Lahti 3 0 0 0 3 25- 65 0

25.5. Hamina - Hämeenlinna 15.00

26.5. Kuusankoski - Hamina 18.00

27.5. Espoo - Hyvinkää2 13.00

28.5. Hämeenlinna - Lahti 13.00
Lappeenranta - Roihu 15.00



NAISTEN SUOMENSARJA LÄNSILOHKO 4/4

Lapua 4 3 1 0 0 37- 23 11
Oulainen 4 2 0 2 0 42- 28 8
Vähäkyrö 4 1 2 0 1 42- 34 7
Seinäjoki 4 1 1 2 0 45- 32 7
Vimpeli 3 1 1 1 0 32- 27 6
Ilmajoki 3 0 3 0 0 39- 38 6
Ylihärmä 3 0 1 1 1 17- 24 3
Haapajärvi 4 0 1 1 2 34- 43 3
Raahe 3 0 0 1 2 20- 24 1
Sievi 4 0 0 1 3 34- 69 1

27.5. Oulainen - Seinäjoki 13.00
Sievi - Ilmajoki 14.00
Haapajärvi - Ylihärmä 15.00
Raahe - Vähäkyrö 16.00

29.5. Vähäkyrö - Vimpeli 18.00

1.6. Raahe - Vimpeli 18.00




Advertisement | mainos



Uutiset
Kotimaan uutiset s. 1 Kotimaan uutiset s. 2 Kotimaan uutiset s. 3
Ulkomaan uutiset s. 1 Ulkomaan uutiset s. 2 Urheilu-uutiset
Alueuutiset Etelä-Karjala Alueuutiset Etelä-Savo Alueuutiset Häme Alueuutiset Kainuu Alueuutiset Keski-Pohjanmaa Alueuutiset Keski-Suomi Alueuutiset Kymenlaakso Alueuutiset Lappi Alueuutiset Lappi Alueuutiset Meri-Lappi Alueuutiset Pirkanmaa Alueuutiset Pohjanmaa Alueuutiset Pohjois-Karjala Alueuutiset Pohjois-Pohjanmaa Alueuutiset Pohjois-Savo Alueuutiset Päijät-Häme Alueuutiset Uusimaa | Alueuutiset Helsinki, Espoo ja Vantaa Alueuutiset Satakunta Alueuutiset Varsinais-Suomi

Helsinki, lähtevät lennot Helsinki, saapuvat lennot
Uutisteksti lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 25.5.2017 5:59:08 | Kuvat ja muu sisältö © Copyright TN wwww.viastar.fi



☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆
 
Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri
iHerb alennuskoodi




Laskurit, muuntimet, ilmaiset ohjelmat ja sovellukset, työ ja vapaa-aika ● tänään on 25. toukokuuta 2017 | Reittisuunnittelija Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija
Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Hotellihaku, hae hotelleja | Hotelli
Uutiset Alueuutiset Asuntojen hinnat - hintalaskuri Valuuttalaskuri Valuuttamuunnin Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Lapsilisät 2017 - Lapsilisä 2017 Asumistuen maksupäivät 2017 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2017 - Eläke 2017 Opintotuen maksupäivät 2017 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee D-vitamiini Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Stevia Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2017 - Yle vero 2017

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Bensa vs Diesel auto Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lotto, voitonjako | Jokeri, voitonjako Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Painoineksi - Painoindeksilaskuri Palkkalaskuri 2017 - palkat 2017 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Valuuttakurssit - Valuutat Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Tullilaskuri - maahantuonti Tuulivoimalaskuri Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Sananlasku Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Ruotsin kartta Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Android-opas, android Alennuskoodi ● Vitamiinit kotiin Opettele liput ja maat RGB Värikoodit Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Sää, sääkartta, sääennustus, sää tänään Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV-ohjelmaopas, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Liikennemerkit, liikennemerkkejä Aakkoset, opettele aakkoset Lapsilisien maksupäivät 2017 | Lapsilisän määrä 2017 | Lapsilisälaskuri Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely.

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! Lapsilisä 2017

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas


Pesäpallo, Pesäpallon tulokset 2017. Superpesis, sijoitukset ja pisteet. Pesäpallouutisia. Pesäpallouutiset. Pesäpallotulokset. Pesäpallouutisia. Urheilu-uutiset, Pesäpallo. 2017, Pesäpallo 2017.
 


URHEILU-UUTISET | URHEILU-UUTISIA
Urheilu s.1 | Urheilu s.2 | Urheilu s.3
Urheilu s.4 | Urheilu s.5 | Urheilu s.6

Jalkapallo | Mestarien liiga
Jalkapallo | Eurosarjat ja muut
Vaahteraliiga Amerikkalainen Jalkapallo
Moottoriurheilu, F1, formula, ralli
Tennis, maailmanlista, pisteet
Pesäpallo | Supepesis tulokset
Lentopallo, maailmanliiga, tilanne
NHL jääkiekko, ottelut ja tulokset
Pyöräily, cupit, tulokset
Shakki ja pikashakki, tulokset

***

Pesäpallo | Pesäpallon | tulokset | 2017 | Superpesis | Pesäpallon | Pesäpallouutiset | Pesäpallouutisia | Urheilu-uutisia | Uutisia | Urheilu | Pesäpallotulokset | Pisteet | sijoitukset | sijoitus