Aikataulu | Juna | Helsinki Kuopio Oulu Rovaniemi | Aikataulut | VR | Kuopio Helsinki Kuopio junat, lähtee, saapuu


Helsinki - Kuopio - Oulu - Rovaniemi | Aikataulu Helsinki - Joensuu - Nurmes | VR | Helsinki - Rovaniemi junat

VR HELSINKI-KUOPIO-ROVANIEMI
IC IC IC S
M-S M-S M-S M-S
Helsinki 8.19 11.19 14.19
Pasila 8.25 11.25 14.25
Tikkurila 8.34 11.34 14.34
Lahti 9.10 12.15 15.10
Kouvola 9.37 12.44 15.37
Mäntyharju 10.25 13.35 16.29
Mikkeli 10.51 14.00 16.55
Pieksämäki 11.31 14.39 17.38
Suonenjoki 11.54 15.01 18.00
Kuopio 12.20 15.28 18.29
Kuopio 7.53 12.45 15.43 18.38
Siilinj. 8.18 13.04 16.02 18.57
Lapinlah. 8.40 13.27 16.26 19.19
Iisalmi 8.55 13.42 16.41 19.34
Kajaani 9.52 14.32 17.31 20.32
Kajaani 9.56 14.34 17.48 21.10
Kontiom. 10.12 14.50 18.04 21.26
Oulu 12.27 18.30 20.53 23.26
Rovaniemi 14.40 20.44 23.18
Klo 18.30 M-P,S Klo 21.10 M-P,S
VR HELSINKI-KUOPIO-OULU
IC/ P S S IC/S
M-P,S M-P,S S M-S
Helsinki 15.19 16.19 17.14 19.19
Pasila 15.25 16.25 17.20 19.25
Tikkurila 15.34 16.34 17.29 19.34
Lahti 16.10 17.10 : 20.10
Kouvola 16.37 17.37 : 20.37
Kouvola 16.49 17.50 : 20.47
Mäntyhar. 17.27 18.28 : 21.25
Mikkeli 17.52 18.53 : 21.50
Pieksäm. 18.34 19.29 21:35 22.27
Pieksäm. 18.37 19.32 21.37 22.29
Suonenj. 19.00 19.55 / 22.54
Kuopio 19.27 20.23 22.25 23.21
Kuopio 20.27 23.25
Siilinj. 20.45 23.50
Lapinl. 21.12 0.12
Iisalmi 21.28 0.27
Kajaani 22.20 1.18
Oulu
Klo 23.25 M-To

VR ROVANIEMI-KUOPIO-HELSINKI
P/ IC IC S S IC
M-L Ti-P M-L M-L M-L
Rovaniemi 6.03
Oulu klo 5.35 8.37
Oulu M-L 7.08 10.00
Kontiom. 9.04 11.57
Kajaani 3.40 6.33 9.27 12.17
Iisalmi 4.33 7.25 10.18 13.08
Lapinl. 4.49 7.41 10.34 13.26
Siilinj. 5.11 8.03 10.57 13.48
Kuopio 4.40 5.35 8.26 11.23 14.30
Suonenj. 5.08 6.03 8.54 11.53 15.00
Pieksäm. 5.30 6.25 9.22 12.16 15.22
Mikkeli 6.13 7.09 10.02 13.06 16.06
Mäntyhr. 6.37 7.33 10.27 13.34 16.30
Kouvola 7.15 8.11 11.06 14.11 17.12
Kouvola 7.20 8.20 11.20 14.20 17.20
Lahti 7.47 8.47 11.47 14.47 17.47
Tikkurila 8.24 9.24 12.24 15.24 18.24
Pasila 8.33 9.33 12.33 15.33 18.33
Helsinki 8.39 9.39 12.39 15.39 18.39
klo 8.26 M-S klo 9.27 M-S M-S
VR ROVANIEMI-KUOPIO-HELSINKI
IC S IC IC
M-S S M-S M-P,S
Rovaniemi 9.05 15.18
Oulu 11.37 17.36
Oulu 12.47 17.46
Kontiom. 14.58 19.43
Kajaani 15.17 20.06 21.10
Iisalmi 16.11 20.57 :
Lapinl. 16.27 21.13 :
Siilinj. 16.49 21.35 :
Kuopio 17.08 21.53 :
Kuopio 17.12 19.38 :
Suonenj. 17.41 20.12 :
Pieksäm. 18.10 20.33 :
Mikkeli 18.54 : :
Mäntyhr. 19.18 : :
Kouvola 20.15 : :
Lahti 20.45 : :
Tikkurila 21.29 0.29 :
Pasila 21.38 0.38 8.47
Helsinki 21.44 0.44 8.55

VR HELSINKI-JOENSUU-NURMES

IC/ H IC IC/ H S IC
M-S M-S M-S M-P,S M-P,S
Helsinki 7.09 10.19 13.19 14.19 15.19
Pasila 7.15 10.25 13.25 14.25 15.25
Tikkurila 7.24 10.34 13.34 14.34 15.34
Lahti 7.59 11.10 14.10 15.10 16.10
Kouvola 8.26 11.37 14.37 15.37 16.37
Lappeenr. 9.18 12.18 15.18 16.19 17.17
Lappeenr. 9.21 12.21 15.21 17.19
Joutseno 9.36 12.36 15.36 /
Imatra 9.47 12.47 15.47 17.45
Imatra 9.50 12.50 15.50 17.47
Simpele 10.17 13.17 16.17 /
Parikkala 10.30 13.32 16.32 /
Kesälahti 10.54 13.54 16.54 /
Kitee 11.13 14.13 17.13 /
Joensuu 11.47 14.47 17.47 19.32
Joensuu 11.54 6.4. 18.00
Lieksa 13.13 P-S 19.19
Nurmes 14.00 20.06

VR HELSINKI-JOENSUU-NURMES

S IC IC IC
M-S M-S M-S M-S
Helsinki 16.19 17.19 18.29 20.19
Pasila 16.25 17.25 18.35 20.25
Tikkurila 16.34 17.34 18.45 20.34
Lahti 17.10 18.10 19.20 21.10
Kouvola 17.43 18.39 19.49 21.39
Lappeenr. 18.19 19.17 20.27 22.17
Joutseno 18.35 19.33 20.43 22.33
Imatra 18.46 19.44 20.54 22.44
Imatra 18.48 20.56
Simpele 19.15 21.23
Parikkala 19.28 21.36
Parikkala 19.31 21.38
Kesälahti 19.53 22.00
Kitee 20.12 22.19
Joensuu 20.46 22.53
Joensuu
Lieksa
Nurmes
Klo 18.46 M-P,S
VR NURMES-JOENSUU-HELSINKI

IC S S S IC
M-P M-L M-L S M-L
Nurmes
Lieksa
Joensuu
Joensuu 5.16 6.12
Kitee 5.49 6.45
Kesälahti / 7.04
Parikkala 6.28 7.30
Simpele / 7.43
Imatra 5.09 6.11 7.06 8.11 8.11
Joutseno 5.21 6.23 / 8.23 8.23
Lappeenr. 5.38 6.40 7.31 8.40 8.40
Kouvola 6.16 7.28 8.09 9.18 9.18
Kouvola 6.28 7.20 8.11 9.20 9.20
Lahti 6.45 7.47 8.39 9.47 9.47
Tikkurila 7.24 8.24 9.14 10.24 10.24
Pasila 7.33 8.33 9.23 10.33 10.33
Helsinki 7.39 8.39 9.30 10.39 10.39


VR NURMES-JOENSUU-HELSINKI

H/ IC IC S IC H/ IC
M-L M-S M-P,S M-S M-S
Nurmes 6.35 15.40
Lieksa 7.22 16.26
Joensuu 8.50 17.45
Joensuu 9.08 12.12 15.12 18.08
Kitee 9.43 12.45 15.45 18.46
Kesälahti 10.04 13.04 16.04 19.09
Parikkala 10.30 13.30 16.30 19.33
Simpele 10.43 13.43 16.43 19.46
Imatra 11.11 14.11 17.11 20.15
Joutseno 11.23 14.23 17.23 20.27
Lappeenr. 11.40 14.40 16.30 17.40 20.49
Kouvola 12.18 15.18 17.08 18.18 21.27
Kouvola 12.22 15.20 17.11 18.20 21.30
Lahti 12.49 15.47 17.38 18.47 21.57
Tikkurila 13.25 16.24 18.14 19.24 22.34
Pasila 13.34 16.33 18.23 19.33 22.43
Helsinki 13.40 16.39 18.29 19.39 22.49
Klo 9.08 Jns-Hki M-To 3.4.-14.6.
Klo 9.08 Jns-Hki P-S 25.3.-2.4.;6.4.-






Aikataulu, Juna, Helsinki - Kuopio - Oulu - Rovaniemi. Aikataulu Helsinki - Joensuu - Nurmes. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Helsinki Kuopio, Oulu ja Rovaniemi. Juna-aikataulu Kuopio. Kuopio, Allegro. Juna Helsingistä Kuopioon, Ouluun ja Rovaniemelle. Junalla Pohjois-Savoon kalakukkoa maistamaan.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 23.5.2018 6:23:15

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆
 
Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri


Laskurit, muuntimet, ilmaiset ohjelmat ja sovellukset, työ ja vapaa-aika ● tänään on 23. toukokuuta 2018 | Reittisuunnittelija Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija Facebook haku, hae kavereita Rakkaustesti ♥ Rakkauslaskuri
Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika
Uutiset Alueuutiset Asuntojen hinnat - hintalaskuri Valuuttalaskuri Valuuttamuunnin Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Lapsilisät 2018 - Lapsilisä 2018 Asumistuen maksupäivät 2018 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2018 - Eläke 2018 Opintotuen maksupäivät 2018 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee D-vitamiini Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Stevia Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2018 - Yle vero 2018

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Bensa vs Diesel auto Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lotto numerot, lottonumerot | Jokeri Eurojackpot numerot Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Painoineksi - Painoindeksilaskuri Palkkalaskuri 2018 - palkat 2018 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Valuuttakurssit - Valuutat Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Tullilaskuri - maahantuonti Tuulivoimalaskuri Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Sananlasku Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Family Tree - Sukupuu Ruotsin karttoja Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Android-opas, android Opettele liput ja maat RGB Värikoodit Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Sää, sääkartta, säätiedotus, sääennustus Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV-ohjelmaopas, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Autokoulu, Liikennemerkit Aakkoset, opettele aakkoset Lapsilisien maksupäivät 2018 | Lapsilisän määrä 2018 | Lapsilisälaskuri Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely. | Parhaat reseptit, ruuanlaitto ja grillaus

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! Lapsilisä 2018 Muoti, kauneus ja matkustelu, Etelä-Korea - blogi

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas
 






Aikataulu | Juna | Helsinki | Kuopio | Oulu | Rovaniemi | Joensuu | Nurmes | Aikataulut | VR | junat | lähtee | saapuu | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Pasila | Tikkurila | Lahti | Kouvola | Mäntyharju | Mikkeli | Haukivuori | Pieksamäki | Suonenjoki | Siilinjärvi | Lapinlahti | Iisalmi | Kajaani | Kontiomäki | Kalakukko | Allegro