Aikataulu | Juna | Helsinki Kuopio Oulu Rovaniemi | Aikataulut | VR | Kuopio Helsinki Kuopio junat, lähtee, saapuu



Helsinki - Kuopio - Oulu - Rovaniemi | Aikataulu Helsinki - Joensuu - Nurmes | VR | Helsinki - Rovaniemi junat

VR HELSINKI-KUOPIO-ROVANIEMI 1/8
AIKATAULUJEN PÄIVITYS KESKEN
M-S M-L M-S M-S M-S
Helsinki 5.57 8.19 11.19 14.19
Pasila 6.03 8.25 11.25 14.25
Tikkurila 6.13 8.36 11.36 14.36
Lahti 6.51 9.13 12.14 15.13
Kouvola 7.19 9.41 12.45 15.41
Mäntyharju 8.17 10.27 13.45 16.30
Mikkeli 8.43 10.54 14.10 16.56
Pieksämäki 9.23 11.34 14.49 17.38
Suonenjoki 9.46 11.57 15.12 18.02
Kuopio 10.12 12.23 15.39 18.30
Kuopio 7.19 12.39 15.43 18.38
Siilinjärvi 7.38 12.58 16.02 18.57
Lapinlahti 8.06 13.23 16.24 19.19
Iisalmi 8.21 13.38 16.39 19.34
Kajaani 9.11 14.28 17.31 20.32
Kajaani 9.19 14.30 17.35 21.10
Kontiomäki 9.35 14.46 17.51 21.26
Oulu 12.00 17.47 20.15 23.21
Rovaniemi 14.16 20.22 22.48
M-P,S M-P,S

VR HELSINKI-KUOPIO-OULU 2/8
S IC/ IC IC IC/S IC
M-P,S M-P,S M-S S M-S
Helsinki 15.19 16.19 16.24 18.24 19.19
Pasila 15.25 16.25 16.30 18.30 19.25
Tikkurila 15.36 16.36 16.41 18.41 19.36
Lahti 16.11 17.13 : : 20.13
Kouvola 16.41 17.41 : : 20.41
Kouvola 16.48 17.48 : : 20.51
Mäntyhar. 17.26 18.28 : : 21.29
Mikkeli 17.52 18.53 : : 21.54
Pieksäm. 18.34 19.29 20.32 22.24 22.31
Pieksäm. 18.37 19.32 20.34 22.26 22.33
Suonenjoki 18.59 19.54 20.57 22.48 22.58
Kuopio 19.27 20.24 21.24 23.15 23.25
Kuopio 20.29 20.29 23.29
Siilinjärvi 20.47 20.47 23.54
Lapinlahti 21.09 21.09 0.16
Iisalmi 21.25 21.25 0.31
Kajaani 22.19 22.19 1.22
Oulu
M-P,S


VR ROVANIEMI-KUOPIO-HELSINKI 3/8
IC/ IC IC S IC/S IC
M-L M-L M-L M-L M-L
Rovaniemi 5.55
Oulu 8.12
Oulu 7.10 10.03
Kontiomäki 9.03 11.54
Kajaani 3.40 6.33 9.27 12.17
Iisalmi 4.33 7.25 10.18 13.08
Lapinlahti 4.49 7.41 10.34 13.24
Siilinjärvi 5.11 8.03 10.57 13.47
Kuopio 4.35 5.35 8.26 11.26 14.24
Suonenjoki 5.03 6.05 8.54 11.56 14.52
Pieksäm. 5.25 6.27 9.20 12.18 15.20
Mikkeli 6.07 7.09 10.00 13.02 16.03
Mäntyhr. 6.31 7.33 10.27 13.26 16.29
Kouvola 7.09 8.11 11.06 14.03 17.11
Kouvola 7.19 8.19 11.19 14.19 17.19
Lahti 7.47 8.47 11.47 14.47 17.47
Tikkurila 8.25 9.25 12.25 15.25 18.25
Pasila 8.34 9.34 12.34 15.34 18.34
Helsinki 8.40 9.40 12.40 15.40 18.40
M-S M-S

VR ROVANIEMI-KUOPIO-HELSINKI 4/8
IC/S IC S IC IC
M-L M-S S M-S M-P,S
Rovaniemi 9.47 15.33
Oulu 12.13 18.03
Oulu 12.40 18.12
Kontiomäki 14.46 20.14
Kajaani 15.11 20.37 21.10
Iisalmi 16.05 21.28 :
Lapinlahti 16.23 21.44 :
Siilinjärvi 16.45 22.06 :
Kuopio 17.04 22.24 :
Kuopio 16.14 17.12 19.22 :
Suonenjoki 16.42 17.41 19.53 :
Pieksäm. 17.04 18.10 20.18 :
Mikkeli 17.55 18.52 : :
Mäntyhr. 18.27 19.16 : :
Kouvola 19.19 20.15 : :
Lahti 19.47 20.45 : :
Tikkurila 20.25 21.30 0.20 8.29
Pasila 20.34 21.39 0.29 9.06
Helsinki 20.40 21.45 0.35 9.14


VR HELSINKI-JOENSUU-NURMES 5/8

IC/ H IC IC IC/ H S
M-S M-P M-S M-S M-P,S
Helsinki 6.57 9.19 10.19 13.19 13.57
Pasila 7.03 9.25 10.25 13.25 14.03
Tikkurila 7.14 9.36 10.36 13.36 14.14
Lahti 7.51 10.13 11.13 14.13 14.51
Kouvola 8.19 10.41 11.41 14.41 15.19
Lappeenr. 9.09 11.21 12.21 15.21 16.05
Lappeenr. 9.11 12.23 15.23
Joutseno 9.27 12.39 15.39
Imatra 9.39 12.52 15.52
Imatra 9.41 12.54 15.54
Simpele 10.08 / /
Parikkala 10.20 13.31 16.31
Kesälahti 10.46 13.55 16.56
Kitee 11.05 14.14 17.15
Joensuu 11.40 14.49 17.50
Joensuu 11.54 18.00
Lieksa 13.13 19.19
Nurmes 14.00 20.06


VR HELSINKI-JOENSUU-NURMES 6/8

S IC/S IC IC IC/S
M-P,S M-S M-P,S M-S M-S
Helsinki 15.19 16.19 17.19 18.29 20.19
Pasila 15.25 16.25 17.25 18.35 20.25
Tikkurila 15.36 16.36 17.36 18.46 20.36
Lahti 16.13 17.13 18.13 19.23 21.13
Kouvola 16.45 17.46 18.43 19.53 21.43
Lappeenr. 17.21 18.24 19.21 20.31 22.21
Joutseno / 18.42 19.39 20.49 22.39
Imatra 17.48 18.54 19.51 21.0§ 22.51
Imatra 17.50 18.58 21.03
Simpele / 19.25 21.30
Parikkala / 19.38 21.43
Parikkala / 19.40 21.44
Kesälahti / 20.02 22.06
Kitee / 20.21 22.25
Joensuu 19.36 20.56 23.00
Joensuu M-P,S
Lieksa
Nurmes


VR NURMES-JOENSUU-HELSINKI 7/8

IC IC S S IC
M-L M-L M-L S M-L
Nurmes
Lieksa
Joensuu
Joensuu 5.12 6.10
Kitee 5.45 6.43
Kesälahti / 7.02
Parikkala 6.24 7.27
Simpele / 7.41
Imatra 5.08 6.08 7.02 8.09 8.09
Joutseno 5.20 6.20 / 8.21 8.21
Lappeenr. 5.38 6.38 7.28 8.38 8.38
Kouvola 6.17 7.17 8.07 9.17 9.17
Kouvola 6.19 7.19 8.09 9.19 9.19
Lahti 6.47 7.47 8.38 9.47 9.47
Tikkurila 7.25 8.25 9.15 10.25 10.25
Pasila 7.35 8.35 9.24 10.34 10.34
Helsinki 7.40 8.40 9.30 10.40 10.40



VR NURMES-JOENSUU-HELSINKI 8/8

H/ IC IC S IC H/ IC
M-L M-S M-P,S M-S M-S
Nurmes 6.35 15.40
Lieksa 7.22 16.26
Joensuu 8.50 17.45
Joensuu 9.06 12.13 15.13 18.15
Kitee 9.41 12.46 15.46 18.48
Kesälahti 10.00 13.05 16.05 19.12
Parikkala 10.26 13.31 16.31 19.38
Simpele 10.40 / / 19.52
Imatra 11.08 14.09 17.09 20.20
Joutseno 11.20 14.21 17.22 20.32
Lappeenr. 11.37 14.38 16.27 17.44 20.53
Kouvola 12.16 15.17 17.06 18.22 21.30
Kouvola 12.19 15.19 17.08 18.24 21.32
Lahti 12.47 15.47 17.36 18.52 21.59
Tikkurila 13.25 16.25 18.14 19.30 22.51
Pasila 13.34 16.34 18.23 19.39 23.00
Helsinki 13.40 16.40 18.29 19.45 23.06
M-S
Lpr-Hki myös klo 12.38 M-P





Aikataulu, Juna, Helsinki - Kuopio - Oulu - Rovaniemi. Aikataulu Helsinki - Joensuu - Nurmes. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Helsinki Kuopio, Oulu ja Rovaniemi. Juna-aikataulu Kuopio. Kuopio, Allegro. Juna Helsingistä Kuopioon, Ouluun ja Rovaniemelle. Junalla Pohjois-Savoon kalakukkoa maistamaan.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 7/10/2020 6:45:17 PM

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆

Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri

Koronavirus tilastot
Koronavirus tilastot maittain, prosentit
 


Tänään on Friday, July 10, 2020 | Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija Videotuotanto, drone kuvaus, ilmakuvaus Mitä kello on nyt? Koronavirus Suomessa ja maittain ulkomailla Milloin on? Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Uutiset Valuuttalaskuri Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Asumistuen maksupäivät 2020 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2020 - Eläke 2020 Opintotuen maksupäivät 2020 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2020 - Yle vero

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lottonumerot | Jokeri Eurojackpot Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Palkkalaskuri 2020 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Family Tree - Sukupuu Ruotsin karttoja Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Autokoulu, Liikennemerkit Lapsilisän maksupäivät ja määrä 2020 Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely | Reseptit 📺 Videot 📺 Drone-kuvaus, drone-videokuvaus, urheilukuvaus, tapahtumakuvaus

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! PicTVTV media 📺 Skifactor 🎿 Seacitylife ⚓ Muoti, kauneus ja matkustelu blogi 🛍 Viastar Design Oy 🛍 Viastar Systems Oy Maritime Drone Filming

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas
 




Aikataulu | Juna | Kuopio | Oulu | Rovaniemi | Joensuu | Nurmes | Helsinki | Juna-aikataulu | Juna-aikataulut | Aikataulut | VR | junat | lähtee | saapuu | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Pasila | Tikkurila | Lahti | Kouvola | Mäntyharju | Mikkeli | Haukivuori | Pieksamäki | Suonenjoki | Siilinjärvi | Lapinlahti | Iisalmi | Kajaani | Kontiomäki | Kalakukko | Allegro