Aikataulu juna Helsinki Vaasa, Joensuu, Jyväskylä Turku | Aikataulut | Aikataulu Helsinki Vaasa | VR | Vaasa Jyväskylä Joensuu junat, lähtee, saapuu



Aikataulu juna Helsinki Vaasa, Jyväskylä, Joensuu, Turku| VR | Turku - Joensuu junat, lähtee, saapuu

VR HELSINKI-VAASA 0
AIKATAULUJEN PÄIVITYS KESKEN

S IC/ B S IC IC
M-L M-L M-S M-S M-S
Helsinki 5.22 6.23 7.23 8.24 9.24
Pasila 5.28 6.29 7.29 8.30 9.30
Tikkurila 5.39 6.39 7.39 8.41 9.41
Riihimäki / / / / /
Hämeenl. / / / / /
Toijala / / / / /
Tampere 6.58 7.58 8.58 9.58 10.58
Tampere 7.02 8.02 9.02 10.02 11.02
Parkano 7.41 / 9.42 11.41
Seinäjoki 8.20 9.05 10.10 11.05 12.15
Seinäjoki 8.29 9.15 10.13 11.22 12.31
Ylistaro / 9.38 / / /
Isokyrö / 9.50 / / /
Tervajoki 8.57 9.59 10.41 11.50 12.59
Laihia / 10.08 / / /
Vaasa 9.19 10.35 11.03 12.12 13.21
M-P M-P M-P


VR HELSINKI-VAASA 2/10
IC IC IC IC IC
M-S M-S M-S M-S M-P,S
Helsinki 11.03 12.24 13.24 14.24 15.24
Pasila 11.09 12.30 13.30 14.30 15.30
Tikkurila 11.19 12.41 13.41 14.41 15.41
Riihimäki 11.52 / / / /
Hämeenl. 12.11 / / / /
Toijala 12.31 / / / /
Tampere 12.53 13.58 14.58 15.58 16.58
Tampere 13.02 14.02 15.02 16.02 17.02
Parkano / / 15.41 / 17.35
Seinäjoki 14.17 15.05 16.15 17.05 18.16
Seinäjoki 14.20 15.15 16.30 18.20
Ylistaro / 15.38 / /
Isokyrö / 15.50 / /
Tervajoki 14.48 15.59 16.58 18.48
Laihia / 16.08 / /
Vaasa 15.10 16.35 17.20 19.10
M-P




VR HELSINKI-VAASA 3/10
IC/S IC IC/S B S
M-S M-S M-S M-P,S
Helsinki 16.24 17.24 18.24 20.24
Pasila 16.30 17.30 18.30 20.30
Tikkurila 16.41 17.41 18.41 20.41
Riihimäki / / / /
Hämeenl. / / / /
Toijala / / / /
Tampere 17.58 18.58 19.58 21.58
Tampere 18.02 19.02 20.02 22.02
Parkano / / 20.35 22.35
Seinäjoki 19.05 20.14 21.09 23.09
Seinäjoki 19.13 20.18 21.20 23.12
Ylistaro / / 21.43 /
Isokyrö / / 21.55 /
Tervajoki 19.41 20.46 22.04 23.40
Laihia / / 22.13 /
Vaasa 20.03 21.08 22.40 0.02
M-P




VR VAASA-HELSINKI 4/10
IC IC S B/ IC IC
M-P M-L M-S M-P M-L
Vaasa 4.54 5.54 6.46 7.20
Laihia / / / 7.44
Tervajoki 5.16 6.16 7.08 7.53
Isokyrö / / / 8.02
Ylistaro / / / 8.14
Seinäjoki 5.43 6.43 7.35 8.40
Seinäjoki 5.47 6.47 7.39 8.52 9.37
Parkano 6.22 7.22 8.14 / /
Tampere 6.56 7.56 8.54 9.56 10.54
Tampere 7.00 8.00 9.04 10.00 11.00
Toijala / / 9.26 / /
Hämeenl. / / 9.47 / /
Riihimäki / / 10.04 / /
Tikkurila 8.20 9.20 10.39 11.20 12.20
Pasila 8.29 9.29 10.48 11.29 12.29
Helsinki 8.35 9.35 10.54 11.35 12.35
M-L




VR VAASA-HELSINKI 5/10
IC IC/S S/IC IC B/ IC
M-S M-S M-S M-P M-P
Vaasa 10.26 11.35 12.44 13.20
Laihia / / / 13.44
Tervajoki 10.54 12.03 13.12 13.53
Isokyrö / / / 14.02
Ylistaro / / / 14.14
Seinäjoki 11.21 12.30 13.39 14.40
Seinäjoki 10.52 11.37 12.49 13.43 14.52
Parkano 12.19 13.23 / /
Tampere 11.56 12.53 13.56 14.54 15.56
Tampere 12.00 13.00 14.00 15.00 16.00
Toijala / / / / /
Hämeenl. / / / / /
Riihimäki / / / / /
Tikkurila 13.20 14.20 15.20 16.20 17.20
Pasila 13.29 14.29 15.29 16.29 17.29
Helsinki 13.35 14.35 15.35 16.35 17.35
M-S




VR VAASA-HELSINKI 6/10
IC IC S/ S/IC B/ IC S
M-S M-S M-S M-P M-P,S
Vaasa 14.33 16.43 18.03 19.20 20.31
Laihia / / 19.44 /
Tervajoki 15.01 17.11 18.25 19.53 20.59
Isokyrö / / 20.02 /
Ylistaro / / 20.14 /
Seinäjoki 15.28 17.38 18.59 20.40 21.26
Seinäjoki 15.32 17.42 19.40 20.53 21.31
Parkano 16.13 / 20.14 / /
Tampere 16.55 18.54 20.55 21.57 22.52
Tampere 17.00 19.00 21.01 22.00 23.00
Toijala / / / /
Hämeenl. / / / /
Riihimäki / / / /
Riihimäki / / / /
Tikkurila 18.20 20.20 22.20 23.20 0.20
Pasila 18.29 20.29 22.29 23.29 0.29
Helsinki 18.35 20.35 22.35 23.35 0.35
M-S
Sjk-Hki myös M-S 16.31


VR VAASA-JYVÄSKYLÄ-JOENSUU 7/10

IC/ H B P/ IC S/ H IC/ H
M-S M-P M-S M-P,S M-S
Vaasa 7.20 6.46 14.33
Laihia 7.44 / /
Tervajoki 7.53 7.08 15.01
Isokyrö 8.02 / /
Ylistaro 8.14 / /
Seinäjoki 8.40 7.35 15.28
Seinäjoki 9.12 16.52
Haapamäki 10.47 18.26
Keuruu 11.02 18.42
Jyväskylä 11.52 19.32
Jyväskylä 10.39 16.40
Pieksämäk 11.28 17.29 19.38
Pieksämäk 11.42 18.17 19.38
Varkaus 12.19 18.54 20.15
Joensuu 13.53 20.28 21.49
L




VR JOENSUU-JYVÄSKYLÄ-VAASA 8/10

H/ IC H/ IC H/ IC S
M-S M-S M-S S
Joensuu 6.08 15.50
Varkaus 7.45 17.27
Pieksämäk 8.20 18.02
Pieksämäk 8.30 15.25 18.17 20.18
Jyväskylä 9.16 16.11 19.11 21.09
Jyväskylä 12.23 19.47
Keuruu 13.15 20.39
Haapamäki 13.30 20.54
Seinäjoki 15.02 22.27
Seinäjoki 16.30 23.12
Ylistaro / /
Isokyrö / /
Tervajoki 16.58 23.40
Laihia / /
Vaasa 17.20 0.02
M-P,S




VR TURKU-JYVÄSKYLÄ-JOENSUU 9/10
IC/ IC/S IC/ S IC/ H H IC/ICS
M-L M-S M-S M-P,S P,S
Turku sat. 8.10
Turku 6.54 9.05 13.05 15.05
Tampere 8.42 10.47 14.47 16.47
Tampere 9.07 12.12 15.07 17.07
Jyväskylä 10.39 13.39 16.36 18.36
Pieksäm. 11.28 14.30 17.29 M-P,S
Pieksäm. 11.42 18.17
Varkaus 12.17 18.54
Joensuu 13.53 20.28
M-S L
IC/ IC IC IC IC/ IC
M-S M-S M-S M-S
Turku sat. 19.45 20.18
Turku 16.05 18.05 20.05 21.25
Tampere 17.47 19.47 21.45 23.22
Tampere 18.07 20.07 22.07 23.59
Jyväskylä 19.39 21.35 0.39 1.40
Pieksäm. 20.32 22.24 S
Pieksäm 20.39 M-P,S
Joensuu 22.45 M-P,S

VR JOENSUU-JYVÄSKYLÄ-TURKU 10/10
IC IC IC IC/S H/ IC
M-S M-P M-L M-L M-S
Joensuu 6.08
Pieksäm. 8.30
Jyväsk. 5.27 6.20 7.20 9.20
Tampere 6.54 7.49 8.49 10.49
Tampere 5.50 9.10
Turku 7.45 10.50
Turku sat. 7.52 M-S

S/IC IC/S IC S/ IC H/ I
M-S M-S M-S M-S M-S
Joensuu 15.50
Varkaus 17.27
Pieksäm. 12.27 15.25 18.17
Jyväskylä 10.17 13.17 14.23 16.14 19.15
Tampere 11.50 14.51 15.50 17.49 20.50
Tampere 12.10 15.10 16.10 18.10 21.12
Turku 13.55 16.55 17.50 19.55 22.50
Turku sat. 18.11 20.07 M-P,S

Pmk-Tre myös S klo 20.18





Aikataulu, Juna, Helsinki - Vaasa. Vaasa - Jyväskylä - Joensuu. Turku - Jyväskylä - Joensuu. Juna-aikataulu Helsinki Vaasa, Vaasa Jyväskylä ja Turku Joensuu. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Joensuu, Vaasa ja Turku. Juna-aikataulu Joensuu. Allegro. Juna Helsingistä Vaasaan.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 7/13/2020 5:57:24 PM

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆

Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri

Koronavirus tilastot
Koronavirus tilastot maittain, prosentit
 


Tänään on Monday, July 13, 2020 | Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija Videotuotanto, drone kuvaus, ilmakuvaus Mitä kello on nyt? Koronavirus Suomessa ja maittain ulkomailla Milloin on? Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Uutiset Valuuttalaskuri Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Asumistuen maksupäivät 2020 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2020 - Eläke 2020 Opintotuen maksupäivät 2020 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2020 - Yle vero

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lottonumerot | Jokeri Eurojackpot Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Palkkalaskuri 2020 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Family Tree - Sukupuu Ruotsin karttoja Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Autokoulu, Liikennemerkit Lapsilisän maksupäivät ja määrä 2020 Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely | Reseptit 📺 Videot 📺 Drone-kuvaus, drone-videokuvaus, urheilukuvaus, tapahtumakuvaus

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! PicTVTV media 📺 Skifactor 🎿 Seacitylife ⚓ Muoti, kauneus ja matkustelu blogi 🛍 Viastar Design Oy 🛍 Viastar Systems Oy Maritime Drone Filming

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas
 






Aikataulu | Juna | Helsinki | Vaasa | Jyväskylä | Joensuu | Turku | Aikataulut | VR | junat | lähtee | saapuu | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Pasila | Tikkurila | Riihimäki | Hämeelinna | Toijala | Tampere | Parkano | Seinäjoki | Ylistaro | Isokyrö | Tervajoki | Laihia | Allegro | Bussi