Aikataulu | Juna | Tampere Helsinki | Aikataulut | VR | Helsinki Tampere Helsinki juna lähtee kello, juna saapuu kello



Aikataulu juna Tampere - Helsinki - Tampere | Aikataulu | VR | Tampere juna lähtee, juna saapuu klo

VR HELSINKI-TAMPERE 1/8
AIKATAULUJEN PÄIVITYS KESKEN
M-P M-P M-L M-P M-L
Helsinki 4.20 5.03 5.22 5.30 6.23
Pasila 4.25 5.09 5.28 5.35 6.29
Tikkurila 4.33 5.19 5.39 5.43 6.39
Kerava 4.41 / / 5.51 /
Riihimäki 5.22 5.52 / 6.32 /
Hämeenl. 5.46 6.11 / 6.54 /
Toijala 6.12 6.31 / 7.17 /
Tampere 6.41 6.53 6.58 7.41 7.58
Hki-Hml L-S myös klo 0.40
IC/S S R IC IC
M-S M-S M-L M-P M-S
Helsinki 7.03 7.23 7.40 8.03 8.24
Pasila 7.09 7.29 7.45 8.09 8.30
Tikkurila 7.19 7.39 7.53 8.19 8.41
Kerava / / 8.01 / /
Riihimäki 7.52 / 8.40 8.52 /
Hämeenl. 8.11 / 9.02 9.11 /
Toijala 8.31 / 9.25 9.31 /
Tampere 8.53 8.58 9.49 9.53 9.58


VR HELSINKI-TAMPERE 2/8
IC IC R IC/S IC
M-S M-S M-S M-S M-S
Helsinki 9.03 9.24 9.40 10.24 11.03
Pasila 9.09 9.30 9.45 10.30 11.09
Tikkurila 9.19 9.41 9.53 10.41 11.19
Kerava / / / / /
Riihimäki 9.52 / 10.01 / 11.52
Hämeenl. 10.11 / 11.04 / 12.11
Toijala 10.31 / 11.27 / 12.31
Tampere 10.53 10.58 11.51 11.58 12.53

IC/S IC IC/S R S
M-P,S M-S M-S M-S M-S
Helsinki 12.03 12.24 13.03 13.10 13.24
Pasila 12.09 12.30 13.09 13.15 13.30
Tikkurila 12.19 12.41 13.19 13.23 13.41
Kerava / / / 13.31 /
Riihimäki 12.52 / 13.52 14.12 /
Hämeenl. 13.11 / 14.11 14.34 /
Toijala 13.31 / 14.31 14.57 /
Tampere 13.53 13.58 14.53 15.21 14.58


VR HELSINKI-TAMPERE 3/8
S IC IC R IC
M-S M-S M-P,S M-S M-P,S
Helsinki 14.03 14.24 15.03 15.10 15.24
Pasila 14.09 14.30 15.09 15.15 15.30
Tikkurila 14.19 14.41 15.19 15.23 15.41
Kerava / / / 15.31 /
Riihimäki 14.52 / 15.52 16.12 /
Hämeenl. 15.11 / 16.11 16.34 /
Toijala 15.31 / 16.31 15.57 /
Tampere 15.53 15.58 16.53 17.29 16.58

IC S IC IC R
M-S M-S S M-P M-S
Helsinki 16.03 16.24 16.30 16.40 17.10
Pasila 16.09 16.30 16.36 16.46 17.15
Tikkurila 16.19 16.41 / / 17.23
Kerava / / / / 17.31
Riihimäki 16.52 / 17.24 17.24 18.12
Hämeenl. 17.11 / 17.44 17.44 18.34
Toijala 17.31 / / / 18.57
Tampere 17.53 17.58 18.20 18.20 19.21
Hki-Tre M-S myös klo 17.03

VR HELSINKI-TAMPERE 4/8
IC IC/S IC/S R IC
M-S M-S M-S M-S M-S
Helsinki 17.24 18.03 18.24 18.40 18.49
Pasila 17.30 18.09 18.30 18.45 18.57
Tikkurila 17.40 18.19 18.41 18.53 19.43
Kerava / / / 19.01 /
Riihimäki / 18.52 / 19.42 20.22
Hämeenl. / 19.11 / 20.04 20.48
Toijala / 19.31 / 20.27 /
Tampere 18.58 19.53 19.58 20.51 21.38
Hki-Tre M-S myös klo 19.40
IC/S S IC R R/IC
M-S M-P,S M-S M-S M-S
Helsinki 19.03 20.24 21.03 22.40 23.40
Pasila 19.09 20.30 21.09 22.45 23.45
Tikkurila 19.19 20.40 21.19 22.53 23.53
Kerava / / / 23.01 0.01
Riihimäki 19.52 / 21.52 23.42 0.44
Hämeenl. 20.11 / 22.11 0.04 1.06
Toijala 20.32 / 22.31 0.27 1.30
Tampere 20.55 21.58 22.53 0.51 1.55
Hki-Tre M-S myös klo 22.03

VR TAMPERE-HELSINKI 5/8
IC S D IC/S IC
M-S M-P M-P M-P M-S
Tampere 3.45 5.04 5.45 6.08
Toijala 4.12 5.26 6.07 6.42
Hämeenl. 4.38 5.47 6.19 6.29 7.08
Riihimäki 5.03 6.08 6.43 6.50 7.40
Kerava / / 7.08 / /
Tikkurila 5.45 6.39 7.15 7.21 8.29
Pasila 6.19 6.48 7.24 7.30 9.06
Helsinki 6.27 6.54 7.30 7.36 9.14

IC R/ R IC IC/S R/ R
M-P M-P M-P M-S M-P
Tampere 6.22 6.37 7.00 7.04 7.30
Toijala / 7.00 / 7.26 7.56
Hämeenl. 7.00 7.24 / 7.47 8.22
Riihimäki 7.20 7.56 / 8.08 8.56
Kerava / 8.27 / / 9.27
Tikkurila 7.51 8.34 8.20 8.39 9.34
Pasila 8.00 8.43 8.29 8.48 9.43
Helsinki 8.07 8.49 8.35 8.54 9.49
M-S

VR TAMPERE-HELSINKI 6/8
IC IC R IC/S S
M-L M-L M-L M-L M-S
Tampere 8.00 8.04 8.37 9.00 9.04
Toijala / 8.26 9.00 / 9.26
Hämeenl. / 8.47 9.24 / 9.47
Riihimäki / 9.08 9.56 / 10.08
Kerava / / 10.27 / /
Tikkurila 9.20 9.39 10.34 10.20 10.39
Pasila 9.29 9.48 10.43 10.29 10.48
Helsinki 9.35 9.54 10.49 10.35 10.54

IC R IC R S
M-S M-S M-S M-S M-S
Tampere 10.00 10.04 11.04 11.30 12.04
Toijala / 10.30 11.26 11.56 12.26
Hämeenl. / 10.54 11.47 12.22 12.47
Riihimäki / 11.26 12.08 12.56 13.08
Kerava / 11.56 / 13.26 /
Tikkurila 11.20 12.04 12.39 13.34 13.39
Pasila 11.29 12.13 12.48 13.43 13.48
Helsinki 11.35 12.19 12.54 13.49 13.54
Tre-Hki myös M-L klo 11, M-S klo 12 &13

VR TAMPERE-HELSINKI 7/8
R IC IC IC IC/S
M-S M-S M-P M-S M-S
Tampere 13.07 14.00 14.04 15.00 15.04
Toijala 13.30 / 14.26 / 15.26
Hämeenl. 13.54 / 14.47 / 15.47
Riihimäki 14.26 / 15.08 / 16.08
Kerava 14.56 / / / /
Tikkurila 15.04 15.20 15.39 16.20 16.39
Pasila 15.13 15.29 15.48 16.29 16.48
Helsinki 15.19 15.35 15.54 16.35 16.54
Tre-Hki myös M-S klo 16.00
IC R IC IC R
M-S M-S M-S M-S M-S
Tampere 16.04 16.37 17.00 17.04 17.37
Toijala 16.28 17.00 / 17.28 18.00
Hämeenl. 16.49 17.24 / 17.49 18.24
Riihimäki 17.08 17.56 / 18.08 18.56
Kerava / 18.26 / / 19.27
Tikkurila 17.39 18.34 18.20 18.39 19.34
Pasila 17.48 18.43 18.29 18.48 19.43
Helsinki 17.54 18.49 18.35 18.54 19.49
Tre-Hki myös M-S klo 18.00

VR TAMPERE-HELSINKI 8/8
IC/S IC R S IC/S
M-S M-S M-S M-S M-S
Tampere 18.04 19.00 19.37 20.04 21.00
Toijala 18.26 / 20.00 20.26 /
Hämeenl. 18.47 / 20.24 20.47 /
Riihimäki 19.08 / 20.56 21.08 /
Kerava / / 21.26 / /
Tikkurila 19.39 20.20 21.34 21.39 22.20
Pasila 19.48 20.29 21.43 21.48 22.29
Helsinki 19.54 20.35 21.49 21.54 22.35

R IC R S R
M-S M-S M-S M-P,S M-S
Tampere 21.07 22.00 22.07 23.00 23.07
Toijala 21.30 / 22.30 / 23.30
Hämeenl. 21.54 / 22.54 / 23.54
Riihimäki 22.26 / 23.26 / 0.26
Kerava 22.56 / 23.56 / 0.56
Tikkurila 23.04 23.20 0.04 0.20 1.04
Pasila 23.13 23.29 0.13 0.29 1.13
Helsinki 23.19 23.35 0.19 0.35 1.19
Tre-Hki myös M-P,S klo 19.04

VR HELSINKI-TAMPERE 4/8
IC IC Y/H IC IC
M-S M-S M-S M-To,S S
Helsinki 18.49 18.44 19.25 20.14 20.59
Pasila 18.55 18.51 19.30 20.20 21.05
Tikkurila 19.04 19.43 19.38 20.29 21.14
Kerava / / 19.46 / /
Riihimäki 19.38 20.25 20.33 / 21.54
Hämeenl. 19.59 20.50 20.56 / 22.15
Toijala / 20.31 21.19 / 22.37
Tampere 20.46 21.38 21.43 21.56 23.02
ei 3.-6.9;10.-13.9.
IC/S R IC
M-S M-S M-S
Helsinki 21.49 22.40 23.13 ei 28.9.
Pasila 21.55 22.45 23.26
Tikkurila 22.04 22.53 23.59
Kerava / 23.01 /
Riihimäki 22.38 23.39 0.44
Hämeenl. 22.59 0.02 1.06
Toijala 23.21 0.25 1.30
Tampere 23.46 0.49 1.55






Aikataulu, Juna, Tampere, Helsinki. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Helsinki Tampere. Juna-aikataulu Tampere. Allegro.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 7/4/2020 12:09:59 AM

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆

Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri

Koronavirus tilastot
Koronavirus tilastot maittain, prosentit
 


Tänään on Saturday, July 4, 2020 | Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija Videotuotanto, drone kuvaus, ilmakuvaus Mitä kello on nyt? Koronavirus Suomessa ja maittain ulkomailla Milloin on? Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Uutiset Valuuttalaskuri Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Asumistuen maksupäivät 2020 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2020 - Eläke 2020 Opintotuen maksupäivät 2020 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2020 - Yle vero

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lottonumerot | Jokeri Eurojackpot Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Palkkalaskuri 2020 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Family Tree - Sukupuu Ruotsin karttoja Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Autokoulu, Liikennemerkit Lapsilisän maksupäivät ja määrä 2020 Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely | Reseptit 📺 Videot 📺 Drone-kuvaus, drone-videokuvaus, urheilukuvaus, tapahtumakuvaus

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! PicTVTV media 📺 Skifactor 🎿 Seacitylife ⚓ Muoti, kauneus ja matkustelu blogi 🛍 Viastar Design Oy 🛍 Viastar Systems Oy Maritime Drone Filming

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas
 






Aikataulu | Juna | Tampere | Helsinki | Aikataulut | VR | junat | lähtee klo | saapuu klo | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Hämeenlinna kello | Pasila | Kerava | Riihimäki | Toijala | Allegro