Aikataulu | Juna | Helsinki Tornio Kolari | Aikataulu Helsinki Pietari | VR | Helsinki Kolari Helsinki junat, lähtee, saapuu



Aikataulu juna | Kolari Helsinki | Aikataulu Helsinki Pietari Helsinki | VR | Helsinki - Kolari junat, lähtee, saapuu

HELSINKI-KOLARI 1/5
AIKATAULUJEN PÄIVITYS KESKEN
3.,5.1.; 16.12.-19.4. 31.12.
7.2.-24.4. P M-S
& 8.,12.4. P263 P269 20.4.-2.5.
Helsinki 18.14 20.28 M,K,P-L;
Pasila 18.21 20.35
Tikkurila 19.07 21.13 6.5.-12.6.
Riihimäki 19.59 22.00 K,P
Hämeenlinna 20.25 22.26 + 13.6.
Toijala 20.50 /
Tampere 21.34 23.59
Seinäjoki 23.41 2.04
Pännäinen 0.53 /
Kokkola 1.33 3.33
Ylivieska 2.27 4.25
Oulu 4.05 5.38
Oulu 4.35 6.08
Kemi 5.42 7.46
Tornio-Itä 6.11 8.14
Ylitornio 7.02 9.05
Pello 7.51 9.54
Kolari 8.45 10.48

KOLARI-HELSINKI 2/5
29.12., 25.4.-13.6. L 15.12.-
1.,4.,6.1. 20.12.-18.4. 21.4.
8.2.-25.4. L P-L M-To,S
+ 9.,13.4. P262 + P270 P272
Kolari 14.55 5.1. 18.10 18.10 To
Pello 15.47 9.4. 18.59 18.59 23.4-
Ylitornio 16.38 12.4 19.49 19.49 11.6.
Tornio-Itä 17.31 30.4 20.42 20.42 +
Kemi 18.09 21.22 21.22 26.4.
Oulu 19.58 23.07 23.07 28.4.
Ylivieska 21.26 0.45 0.45 3.5.
Kokkola 23.00 1.40 1.40 14.6.
Pännäinen 23.24 / /
Seinäjoki 1.17 3.46 3.46 ei
Tampere 3.31 5.30 5.30 31.12
Tampere 3.50 5.54 6.26 5.1.
Toijala 4.24 6.22 6.53 9.4.
Hämeenlinna 4.53 6.50 7.51 12.4.
Riihimäki 5.25 7.14 8.14 30.4.
Tikkurila 6.10 7.52 8.58
Pasila 6.54 8.27 9.38
Helsinki 7.02 8.35 9.45

HELSINKI-PIETARI-MOSKOVA 3/5
15.12.-28.3.
ALLEGRO AE AE AE P AE
Juna nro 782 784 786 32 788
M-S M-S M-S M-P,S* M-S
Helsinki 6.20 10.00 15.00 17.44 19.00
Pasila / / / 17.50 /
Tikkurila 6.33 10.13 15.13 18.01 19.13
Lahti 7.07 10.47 15.47 18.53 19.47
Kouvola 7.33 11.13 16.13 19.34 20.13
Vainikkala 8.13 11.53 16.53 20.30 20.53
Vainikkala 8.20 12.00 17.00 21.15 21.00
Viipuri 9.41 13.21 18.21 22.56 22.21
Viipuri 9.46 13.26 18.26 23.36 22.26
Pietari 10.47 14.27 19.27 1.18 23.27
Pietari 1.53
Tver 7.00
Moskova 9.19

* ei 6.,8.3.
Matkalle tarvitaan viisumi. Passi- ja
tullitarkastukset junassa matkan
aikana. Ajat ovat paikallista aikaa.

HELSINKI-PIETARI-MOSKOVA 4/5
27.10.-14.12.
ALLEGRO AE P AE AE AE
Juna nro 781 31 783 785 787
M-S M-P,S* M-S M-S M-S
Moskova 23.10
Tver 1.07
Pietari 5.49
Pietari 6.40 6.01 11.30 15.30 20.30
Viipuri 7.45 8.34 12.35 16.35 21.35
Vainikkala 7.07 8.14 11.57 15.57 20.57
Vainikkala 7.14 9.17 12.04 16.04 21.04
Kouvola 7.53 10.11 12.43 16.43 21.43
Kouvola 7.55 10.13 12.45 16.45 21.45
Lahti 8.19 10.50 13.09 17.11 22.11
Tikkurila 8.53 11.45 13.43 17.43 22.43
Pasila / 12.23 / / /
Helsinki 9.07 12.30 13.57 17.57 22.57

* ei 5.,8.3.
Matkalle tarvitaan viisumi. Passi- ja
tullitarkastukset junassa matkan
aikana. Ajat ovat paikallista aikaa.

VR Juhlapyhäliikenne 5/5






Juhlapyhien tarkat aikataulut löytyvät
VR:n verkkokaupasta www.vr.fi, asemilta
ja VR:n asiakaspalvelusta numerosta
0600 41 900 (1,99 e/vastattu puhelu+
pvm).
















Aikataulu, Juna, Helsinki, Oulu, Kolari. Aikataulu Helsinki Pietari, Venäjä. Aikataulut, VR, junat, lähtee, saapuu, lähtöaika ja saapumisaika Helsinki Oulu Kolari. Juna-aikataulu Oulu. Kolari, Kolari, Allegro. Juna Helsingistä Ouluun ja Lappiin Kolariin. Junalla lappiin Tuntureille. Lappiin junalla.

Juna-aikataulu Suomi - Suomen juna-aikataulut
Aikataulu juna Tampere Helsinki Tampere Aikataulu juna Turku Helsinki Turku Aikataulu juna Helsinki Oulu Rovaniemi
Aikataulu juna Helsinki Kolari | Helsinki Pietari Aikataulu Helsinki Pori Jyväskylä Kuopio Lahti Kouvola Riihimäki
Helsinki Vaasa Jyväskylä Joensuu Turku Hki Kuopio Oulu Rovaniemi
Tiedot lähde: YLE, lisenssi CC BY-SA 3.0 | 7/10/2020 5:56:02 PM

☆ Viastar hakuun ja pääsivulle ☆

Ajoaikalaskuri
Ajoaika - Ajoaikalaskuri

Koronavirus tilastot
Koronavirus tilastot maittain, prosentit
 


Tänään on Friday, July 10, 2020 | Reittisuunnittelija - Ajoreitin suunnittelija Videotuotanto, drone kuvaus, ilmakuvaus Mitä kello on nyt? Koronavirus Suomessa ja maittain ulkomailla Milloin on? Urheilu | Urheilu-uutiset Aikataulu Juna | Aikataulut | Juna-aikataulu Aikataulu bussit | Bussiaikataulu kaukoliikenne, pikaliikenne, bussi | Linja-autot, aikataulut Radio-ohjelmat ♫ Radio, ohjelmat Vapaa-aika Uutiset Valuuttalaskuri Vuokralaskuri - Vuokrat Verokortti, muutokset Pelit - Pelejä Asumistuen maksupäivät 2020 - Asumistuki Eläkkeen maksupäivät 2020 - Eläke 2020 Opintotuen maksupäivät 2020 Veronpalautus maksupäivä Aurinko nousee laskee Elinkustannukset - Elinkustannusindeksi Kotitalouslaskuri Nuotit - Opettele nuotit Yle-vero laskuri 2020 - Yle vero

Ajoneuvovero - Ajoneuvoverolaskuri Ajoneuvovero massan mukaan Arvonlisäverolaskuri - Arvonlisävero Fahrenheit Celsius muunnin Hevosvoima KW Laskin netissä Lotto Lottonumerot | Jokeri Eurojackpot Laihdutuslaskuri Merimerkit, navigointi Palkkalaskuri 2020 Lomapalkkalaskuri Pokerilaskin - Pokeri Pianosoinnut - Piano Pinta-ala Ympyrän pinta-ala Varainsiirtoverolaskuri Solmu merimaili muunnin Päivän horoskooppi Suksilaskuri, pituus ja valinta Sauvalaskuri, pituus ja valinta Roomalaiset Numerot Sukupolvilaskuri Family Tree - Sukupuu Ruotsin karttoja Veriryhmä testi Viikonpäivä Korkolaskuri Perhoset Kartta


Helsingin lentoasema, lennot Lintutornit kartalla ● Lintutorneja Säätiedotus Helsingin ravintolat - Ravintolakartta Helsinki Helsingin pyöräilykartta - pyörätiet Helsingissä TV-ohjelmat, TV ohjelmaopas Reittiopas pääkaunkiseutu Liikennekartta Helsinki Autokoulu, Liikennemerkit Lapsilisän maksupäivät ja määrä 2020 Muistipeli - Pelejä viastar.eu Kartat muut Käyttöehdot © Viastar


Sauvalaskuri
Sauvalaskuri - sauvojen pituus hiihto, laskettelu ja sauvakävely | Reseptit 📺 Videot 📺 Drone-kuvaus, drone-videokuvaus, urheilukuvaus, tapahtumakuvaus

Nimikone
Nimikone - keksi lapselle hyvä nimi! PicTVTV media 📺 Skifactor 🎿 Seacitylife ⚓ Muoti, kauneus ja matkustelu blogi 🛍 Viastar Design Oy 🛍 Viastar Systems Oy Maritime Drone Filming

Reittiopas
Reittiopas
Pääkaupunkiseudun reittiopas
 


Aikataulu | Juna | Helsinki | Oulu | Kolari | Pietari | Aikataulut | VR | junat | lähtee | saapuu | lähtöaika | saapumisaika | Juna-aikataulu | Hämeenlinna | Venäjä | Pasila | Pasila | Tikkurila | Riihimäki | Hämeenlinna | Tampere | Seinäjoki | Lapua | Kauhava | Kokkola | Kannus | Ylivieska | Oulainen | Vihanti | Ruukki | Kemi | Allegro